КМУ «Міська поліклініка № 2»,
вул. Лесі Українки, 11 – найпотужніша поліклініка міста, яка призначена для надання кваліфікованої амбулаторно-поліклінічної допомоги 93053 чол. Шевченківського району, бере свій початок в далекому 1936 році.
Із даних архіву:
“… На початку ХХ століття в м. Чернівці було всього 4 медичних заклади – військовий шпиталь, Буковинська публічна загальна лікарня, пологовий будинок та Ювілейна дитяча лікарня. В середині 30-х років виникла нагальна потреба в наданні населенню міста амбулаторної допомоги і міська рада, запропонувавши ділянку під будівництво площею 531 м. кв., в обмін за заборгованість в 214.000 лей, які мала б заплатити Санітарна служба, вирішила побудувати першу і єдину на Буковині поліклініку.
Доктор І. Ністор, на той час Міністр Здоровохорони, особисто зацікавився проектом Санітарної служби та затвердив будівництво відповідного приміщення”.
Із книги муніципального шеф-медика доктора О. Лупу: “…Будівництво розпочалося у 1936 р. під керівництвом архітектора та інженерів Міністерства Здоровохорони К. Селеджяну разом з доктором Стюбхен-Кірхнером, головним інженером міської ради. При будівництві враховувалися пропозиції лікарів щодо використання місця, розміщення приміщень відповідно до поданих ескізів.
Будівництво поліклініки завершилось у 1938 р , На будівництво поліклініки витрачено 11 млн. лей. Поліклініка збудована в хорошому місці по вул. Куза Воде № 5а, майже в центрі міста.”
Вул. Кузе Воде, 5 а. (початок ХХ ст.).
Рішенням ХІ сесії ХХІІІ скликання Чернівецької Міської ради № 194 від 27.12.1999 року “Про реорганізацію комунальної медичної установи «Міська лікарня № 3»” та наказу Управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради від 13.01.2000 р. № 4 на базі поліклініки № 1 та поліклініки № 2 КМУ «Міська лікарня № 3» було засновано КМУ «Міська поліклініка № 2».
З 01.03.2000 року поліклініка функціонує як самостійна медична установа.
Краща медична сестра міста 2008 р. – сестра медична операційна
Лось Аліна Іллівна.
Краща медична сестра міста 2010 р.- акушерка оглядового
кабінету Мурару Альона Михайлівна.
Колектив установи в основному сформований, про що свідчить сталаневелика плинність кадрів на рівні 6-7 % протягом останніх трьох років.Забезпеченість населення амбулаторно – поліклінічною допомогою зростає з року в рік за рахунок значного покращення матеріально-технічної бази поліклініки, відкриття нових відділень, а саме: відділення профілактики, відділення функціональної та ультразвукової діагностики, біохімічної лабораторії, інформаційно-аналітичного відділу та кабінетів: УЗД, доплерівського сканування судин, електро-кардіо та спірографії, холтерівського моніторування ЕКГ, ендоскопічного, оглядового…, рівномірного використання допоміжних служб.Медична установа працює в дві зміни з 8.00 до 19.00. Планова потужність складає 425 відвідувань в зміну.
На УЗД апараті MINDRAY-DC 7 виконуються такі методи досліджень:
- Ультразвукове обстеження серця;
- Ультразвукове обстеження брахіоцефальних судин;
- Ультразвукове обстеження судин кінцівок;
- Ультразвукове обстеження органів черевної порожнини (печінки, підшлункової залози, жовчного міхура, селезінки);
- Ультразвукове обстеження нирок;
- Ультразвукове обстеження щитоподібної залози;
- Ультразвукове обстеження молочної залози;
- Ультразвукове обстеження жіночих статевих органів;
- Ультразвукове обстеження сечового міхура;
- Ультразвукове обстеження передміхурової залози;
- Ультразвукове обстеження лімфатичних вузлів;
- Ультразвукове обстеження м’яких тканин;
- Ультразвукове обстеження органів калитки;
- Ультразвукове обстеження плевральних порожнин;
- Ультразвукове обстеження судин нирок.
Комплекс рентгенівський діагностичний “МЕДИКС”
Комплекс являє собою сучасну рентгенівську діагностичну систему, яка забезпечує повний комплекс рентгенологічних досліджень, включаючи рентгенографію та рентгеноскопію.
Обладнання має дистанційне керування для проведення діагностичних процедур без присутності персоналу в процедурній.
Області застосування: гастроентерологія, мієлографія, інтервенційні втручання, кістяк, педіатрія, урологія, гінекологія, екстренна медицина, травматологія.
Сьогодні в поліклініці функціонують:
- Центр амбулаторної хірургії;
- міський флюороцентр;
- чотири терапевтичні відділення;
- спеціалізовані відділення: відділення профілактики з допоміжними кабінетами; неврологічне; офтальмологічне; отоларингологічне; рентгенологічне; фізіотерапевтичне з бальнеологічним підрозділом та допоміжними кабінетами: ЛФК, масажу; ультразвукової діагностики; денний стаціонар; клініко-діагностична лабораторія з біохімічним відділом та інформаційно-аналітичний відділ, який створено на базі кабінету статистики.
- cпеціалізовані кабінети: функціональної діагностики, гастроентерологічний, кардіологічний, ревматологічний, травматологічний, онкологічний, ендокринологічний, інфекційний, психотерапевтичний, сосудологічний, проктологічний, дерматовенерологічний, ЦВП, гінекологічний, оглядовий жіночий.
Лікувально-діагностичні можливості
Центру амбулаторної хірургії
Операційна Центру амбулаторної хірургії.
В Центрі впроваджені стаціонаро-замінні технології – хірургія одного дня в умовах сучасного операційного блоку з післяопераційною палатою, денним стаціонаром на 6 хірургічних ліжок (18 ліжко-змін). З них: 4 ліжка (12 ліжко-змін) для лікування хірургічних хворих і 2 ліжка (6 ліжко-змін) для лікування офтальмологічних (5 ліжко-змін) і отоларингологічних (1 ліжко-зміна) хворих. Також хірургічні хворі лікуються в умовах домашнього стаціонару.
Перелік операцій та лікувально-діагностичних маніпуляцій по категоріям складності, які проводяться в умовах Центру затверджений наказом Управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради від 01.12.2008 р. № 249 згідно Переліку операцій та лікувально-діагностичних маніпуляцій затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України № 127 від 03.06.93 „ Про організацію відділень (центрів) хірургії одного дня “.